kołdry i poduszki

Istnieje wiele różnych rodzajów poduszek i kołder. Jeśli planujesz ich zakup, szerokość wyboru może wydawać się przytłaczająca i wręcz niemożliwa. W końcu, jakie kołdry i poduszki wybrać do domu, jeżeli istnieje ich tak wiele rodzajów? Nie obawiaj się jednak! W poniższym artykule znajdziesz informacje o różnych wariantach poduszek i kołder. Dzięki temu z łatwością wybierzesz te najbardziej odpowiednie dla Ciebie i Twojego domu!

Rodzaje kołder

Wiesz już, że istnieje wiele rodzajów kołder. Jednak czym się one różnią? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie:

  • Kołdra całoroczna — to kołdra odpowiednia do sypialni, w których panuje temperatura 18-21°C. Zapewnia ona odpowiednie ciepło podczas snu, jednak nie przegrzewa nawet w lecie. W skrócie, to kołdra idealna na cały rok!

  • Kołdra letnia — to kołdra idealna do sypialni, w których panuje temperatura 22-25°C. Letnie kołdry są stosunkowo cienkie i zapewniają idealne okrycie na lato, bez przegrzewania podczas snu.

  • Kołdra zimowa — to perfekcyjna kołdra do chłodnych sypialni – takich, w których temperatura wynosi 15-18°C. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza zimą, kiedy Twój dom może być wychłodzony od panującego na zewnątrz mrozu.

Rozmiary kołder

Rozważając na temat rodzajów kołder, nie można zapomnieć o ich rozmiarach. Istnieje naprawdę wiele wariantów wielkości, ale można je skategoryzować w kilka głównych typów:

  • Kołdry dla jednej osoby — najczęściej o długości 200cm, choć spotkać można też np. 220cm. Ich szerokość zaczyna się już od nawet 90cm, choć zdecydowanie popularniejszymi opcjami są kołdry o szerokości chociażby 140cm.

  • Kołdry dla dwóch osób — podobnie jak te dla jednej osoby, mają one długość 200 – 220cm. Są jednak znacznie szersze – około dwumetrowe. Dzięki temu dwie osoby mogą komfortowo przykryć się jedną kołdrą.

  • Kołdry dla dzieci i niemowląt — te kołdry są odpowiednio mniejsze od klasycznych. Jest to opcja idealna dla maluchów, które są jeszcze za małe, aby przykryć się zwykłą, dużą kołdrą. Zwłaszcza, jeżeli śpią w małym łóżeczku, do którego większa się nie zmieści. Istnieje naprawdę wiele opcji rozmiarowych kołder dla dzieci i niemowląt. Można się spotkać z wymiarami takimi jak chociażby 100x135cm czy 80x80cm.

Rodzaje poduszek

Poduszki, podobnie do kołder, występują w wielu różnych rodzajach i rozmiarach. Oto kilka z nich

  • Klasyczne, duże poduchy — są to prawdopodobnie najpopularniejsze poduszki. Znaleźć je można w praktycznie każdym domu, hotelu etc. Zazwyczaj mają wymiary 70x80cm, choć można też spotkać inne warianty.

  • Dodatkowe, mniejsze poduszki — często nazywane “jaśkami” (zazwyczaj o wymiarach 40x40cm). Są idealną opcją dla osób, które lubią mieć dodatkowe podparcie podczas snu. Te poduszki są też bardzo popularne jako ozdoba. Wystarczy założyć na nie dekoracyjną poszewkę i ze zwyczajnych poduszeczek można otrzymać przepiękne poduszki dekoracyjne, które uatrakcyjnią wygląd każdego pomieszczenia.

  • Poduszki ortopedyczne — ta opcja staje się coraz powszechniejsza. To specjalne poduszki, które dzięki specjalnemu kształtowi, dopasowywują się do ciała i zapewniają jego optymalne ułożenie. Dzięki temu odciąża się kark i redukuje napięcie mięśniowe.

  • Poduszki ciążowe — nie można zapomnieć o tej idealnej dla przyszłych mam opcji. Pomaga ona zachować prawidłowe ułożenie podczas snu i wspiera kręgosłup. 

Pościel antyalergiczna

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi z powodu różnorodnych alergii. Pościel antyalergiczna została stworzona właśnie z myślą o nich. Robi się ją ze specjalnego tworzywa, które nie pozwala rozmnażać się roztoczom i chroni przed kurzem. Dzięki temu alergicy mogą spać spokojnie, bez dyskomfortu. Dodatkowo, tworzywo, z którego zrobione są poduszki i kołdry antyalergiczne, zapewnia komfort osobom, u których uczulenie i podrażnienia wywołuje naturalny puch. Innymi słowy, ten rodzaj pościeli jest idealny dla wszelkiego rodzaju alergików.

Jakie kołdry i poduszki wybrać do domu? – odpowiadamy!

Wiesz już, jakie istnieją rodzaje poszczególnych elementów pościeli. Pozostaje więc pytanie: jakie kołdry i poduszki wybrać do domu? Odpowiedź na nie nie jest jednoznaczna. Musisz zastanowić się czego dokładnie potrzebujesz. Wziąć pod uwagę wielkości łóżek w twoim domu, a także kto będzie w nich spać i czego dokładnie może potrzebować. Dla osób wysokich niezbędna będzie dłuższa kołdra, z kolei alergicy nie obejdą się bez specjalnej pościeli antyalergicznej. Jeżeli w Twoim domu zawsze jest ciepło, warto zastanowić się nad kupnem letniej kołdry, a jeżeli niezależnie od pory roku marzniesz- może należy wybrać kołdrę zimową. Każdy ma indywidualne potrzeby i to Ty znasz je najlepiej. Zastanawiając się nad ostateczną decyzją, warto zapoznać się z ofertą sklepu takiego jak: https://softimi.pl/. Pomoże Ci to dokonać wyboru konkretnych poduszek i kołder.

Podsumowanie

Kołdry i poduszki znaleźć można w wielu różnych wariantach. Z początku ilość dostępnych opcji może wydawać się nieco przytłaczająca. Jednak po przeczytaniu powyższego artykułu wiesz już, co one oznaczają. Zatem odpowiedź na pytanie ‘jakie kołdry i poduszki wybrać do domu?’ nie powinna stanowić już dla Ciebie problemu. Powodzenia w zakupach!

Materiał zewnętrzny

Napisane przez

Redakcja teppi24.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół pasjonatów dekoracji i aranżacji wnętrz dzieli się inspiracjami, aby każdy dom stał się prawdziwie wyjątkowym miejscem. Tworzymy przestrzeń, gdzie ciepło, bezpieczeństwo i harmonia zaczynają się od najmniejszych detali, zapewniając Wam nie tylko praktyczne wskazówki, ale także magiczną podróż po świecie inspirujących domostw.